Back

Lina-Smycz Amortyzowana dla Psa do Nart i Roweru Ski Bike 3.2 PP 90

228,20 323,57 

WYBIERZ OPCJE PRODUKTU

Wyczyść
PODAJ DANE I WYMIARY
Opis

LINA-SMYCZ AMORTYZOWANA DLA PSA DO NART I ROWERU

Model : SKI BIKE 3.2 PP 90

Taśmy LIGHT PP – 100% Polipropylen – Najniższa Masa

Lina-smycz amortyzowana Ski Bike 3.2 PP jest najdłuższą w naszej  ofercie, oferując dystans, który nie ogranicza użycia jej w żadnych z form aktywności. I dlatego jest propozycja uniwersalną, choć jej głównym zastosowaniem jest Skijoring, tj. zaprzęg z nartami. Lina Ski Bike 3.2 będzie także doskonałym wyborem do zaprzęgu z rowerem (Bikejoring), gdy pies biega w szelkach krótkich i dystans zostaje skrócony o długość psiego grzbietu, natomiast w przypadku uprzęży długiej, należy mieć na uwadze znaczną długość liny i pamiętać o zachowaniu większej ostrożności, by nie najechać liny, gdy pies znajduje się blisko roweru – procentuje to jednak większym bezpieczeństwem podczas jazdy szybkiej. Lina ta spełni również  swoje zadanie w trekkingu, choć dla biegaczy zalecamy model krótszy Run Trek 2.2, szczególnie do biegów dynamicznych. Należy też pamiętać, że w użytku zawodowym wybór właściwego modelu liny amortyzowanej do określonych form aktywności jest kluczowy nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także zgodności z Regulaminem Sportów Psich Zaprzęgów.

Najważniejsze cechy Lin-Smyczy Amortyzowanych Ski Bike 3.2 PP

🐾 Progresywna budowa z amortyzatorami głównym i dystansowym

🐾 Dostosowanie napięcia do masy psa / stada

🐾 Możliwość wyboru zakończeń (karabińczyków)

🐾 Mocowanie Rowerowe

🐾 Opcja do podpięcia drugiego psa w układzie Y

🐾 Taśmy LIGHT PP – 100% Polipropylen – najniższa masa

🐾 Wyposażenie dodatkowe dostępne osobno

Specyfikacja Techniczna
Liny Amortyzowanej Ski Bike 3.2 PP 90

Specyfikacja Techniczna Liny Amortyzowanej Ski Bike 3.2 PP 90

Progresywna budowa Liny Amortyzowanej

Lina Amortyzowana Ski Bike 3.2, to zaawansowana konstrukcja złożona z trzech elementów amortyzujących o różnych siłach napięcia. Amortyzator Główny pracuje w zakresie długości roboczej 3.0 – 3.2 m i maksymalnej 4 m z efektywnością ponad 150%. Absorbuje on nagłe, silne szarpnięcia zapewniając bezpieczeństwo i komfort obu stronom. Natomiast Amortyzator Dystansowy działa przy lekkim napięciu zwiększając długość liny do  właściwej ok. 3.2 m i następnie skraca do minimalnej 2.0 m przy napięciu 0%. Pomiędzy nimi usytuowany jest Amortyzator Pośredni, który nadaje linie miękkość, co jest szczególnie istotne przy tak wysokim napięciu Amortyzatorów Głównych.

Dystanse Liny Amortyzowanej Ski Bike 3.2

🐾 Spoczynek ( napięcie 0% ) : 2.0 m
🐾 Długość Właściwa (lekkie napięcie) : 3.2 m (+/- 0.1 m)
🐾 Napięcie Maksymalne 100% > 4.0 m
Dystans Liny Amortyzowanej Ski Bike 3.2
Skijoring – z uwagi na tarcie, jakie występuje podczas jazdy na nartach, ta forma aktywności wymaga od psa wkładu większego wysiłku, niż ma to miejsce podczas aktywności na pasie biodrowym, czy jazdy na rowerze. Dlatego w Skijoring, czyli w zaprzęgu z nartami nie stosuje się krótkich szelek dla psa, jednocześnie wymogiem jest tu uprząż długa, zapinana u nasady ogona, modele Race lub Cross Race.

Połączenie liny Ski Bike 3.2 z rowerem

Do połączenia liny Ski Bike 3.2 z rowerem służy mocowanie Q-Join. Jest to uniwersalne, otwarte połączenie, stosowane najczęściej właśnie, jako główne mocowanie rowerowe. Jest ono dodatkowym wyposażeniem lin amortyzowanych Ski Bike 3.2 dostępne oddzielnie. Zakładane jest na ramę roweru tuż nad widelcem. Tutaj podpinany jest karabińczyk liny amortyzowanej, zaś pomocnicze mocowanie, będące elementem wyposażenia lin Ski Bike 3.2, zakładane jest na mostek kierownicy.

Połączenie Liny Amortyzowanej Ski Bike 3.2 z rowerem za pomocą Mocowania Q-Join

Liny Amortyzowane są dostosowane do masy psa / stada

Wyjątkową zaletą jest precyzja działania amortyzatorów niezależnie od obciążenia, gdyż nasze Liny Amortyzowane są dostosowywane do masy psa /stada uwzględniając stopień napięcia i wielkości połączeń. To gwarantuje optymalną pracę niezależnie od dynamiki ruchu i trudności terenu. W wyborze przedziału wagowego zalecamy kierowanie się nie tylko łączną masą, ale jednocześnie uwzględniając temperament psa, czy też drużyny. Dla spokojnego klienta ważącego 45 kg proponujemy linę w przedziale do 40 kg, natomiast dla energicznego zawodnika o masie 35 kg., zalecamy wybór liny powyżej 40 kg.
Ponadto Liny Amortyzowane w przedziale do 40 kg charakteryzuje pojedynczy Amortyzator Główny, natomiast w linach dla przedziału 40-90 kg, pracują równolegle dwa Główne Amortyzatory, co zapewnia całej konstrukcji wysoką efektywność.

Lina Amortyzowana
SKI BIKE 3.2
Max. masa psa 40 kg.

Lina Amortyzowana na narty i rower z Psem Ski Bike 3.2 PP 40
Maksymalna masa psa - stada 40 kg

Lina Amortyzowana
SKI BIKE 3.2
Max. masa psa 90 kg.

Lina Amortyzowana na narty i rower z Psem Ski Bike 3.2 PP 90
Maksymalna masa psa - stada 90 kg

Wybór Zakończeń

Trzy odmienne rodzaje Karabińczyków

Niewątpliwą zaletą lin Ski Bike 3.2 jest trwałość i niezawodność w każdych warunkach, jednak cechą wyjątkową jest możliwość dostosowania jej do indywidualnych potrzeb m.in. poprzez wybór spośród trzech odmiennych rodzajów karabińczyków, jakie stosujemy w naszych Lina Amortyzowanych i dwóch typach z uwagi na obecność krętlika:

🐾 Typ I : zaszywane karabińczyki klasyczne z krętlikami (stal/mosiądz*).
🐾 Typ II : wymienne Ogniwa Skręcane i połączenia KONG.

Sześć gotowych, proponowanych form Zakończeń do Lin Amortyzowanych

Liny Amortyzowane w wersji podstawowej zakończone są oczkami, które umożliwiają zastosowanie własnych karabińczyków (bez krętlika), zaś dla ułatwienia, w opcjach dodatkowych, klient otrzymuje sposobność dostosowania liny poprzez wybór jednej z sześciu gotowych, proponowanych par zakończeń do Lin Amortyzowanych stosownie do swoich potrzeb.

Połączenia do Lin Amortyzowanych Karabińczyki

Lina Amortyzowana Ski Bike 3.2 jest gotowa do podpięcia odnogi

Aby zapewnić kompleksową funkcjonalność, konstrukcja wyposażona jest w oczko, dzięki któremu Lina Amortyzowana Ski Bike 3.2 jest gotowa do podpięcia Odnogi w układzie Y dla drugiego psa.

Połączenie Odnogi z Liną Amortyzowaną PP PA

Układ Y lub V dla dwóch psów i więcej

Chcąc podpiąć dwa lub większą liczbę psów do jednego punktu, trzeba wybrać układ Y lub V dla dwóch psów i więcej.

Układ Y uzyskuje się po podłączeniu Odnogi Arm do Liny Amortyzowanej. Punkt podpięcia znajduje się między amortyzatorami głównym i dystansowym tak, że Odnoga jest odpowiednikiem części dystansowej Liny Amortyzowanej, a co za tym idzie, amortyzator główny w układzie Y jest sumujący i umieszczony po stronie opiekuna.
Wybierając przedział wagowy Liny amortyzowanej, do której będzie podpinana odnoga, należy wziąć pod uwagę łączną masę psów. 

Układ V

Układ V, to po prostu osobne liny amortyzowane ustawione w wachlarz, po jednej dla każdego psa. Tutaj należy wziąć pod uwagę, że rozwidlenie w punkcie podpięcia zapewnia maksymalny dystans rozejścia dając wiele swobody, ale też zupełnie eliminuje przy tym pociągnięcia między psami.

V vs. Y

Układ Y jest oczywiście mniej funkcjonalny w stosunku do układu V ze względu na brak możliwości podziału zestawu na dwa osobne. W tym kluczu można użyć jedynie liny pojedynczej lub z dołączonymi odnogami, jednak rekompensują to niższe koszty w porównaniu do zakupu osobnych lin amortyzowanych, jak w układzie V.

UKŁAD V DO BIEGANIA

O ile do trekkingu, czy lekkiego truchtania wybór bardziej ekonomicznego układu Y jest jak najbardziej właściwy, to wyjątek stanowi bieganie, zwłaszcza sportowe, a więc Canicross, czy Hard Dog Race – w tym przypadku rekomendujemy użycie osobnych lin amortyzowanych, tj. układ V z uwagi na lepszą stabilność podczas dużej dynamiki ruchu. W tym miejscu należy jeszcze wspomnieć, iż dwie osobne Liny Amortyzowane także można połączyć w układ Y za pomocą dodatkowego karabińczyka, co zapewnia pełnię funkcjonalności układu V do biegania.

Czyszczenie i przechowywanie sprzętu:

Regularne czyszczenie suchą szczotką oraz ręczne płukanie w letniej wodzie z użyciem standardowych środków piorących utrzymają pas w doskonałym stanie technicznym. Natomiast długotrwałe przechowywanie w suchym miejscu zabezpieczy sprzęt przed utratą jakości.

Czyszczenie i przechowywanie sprzętu

Pomoc

Nie wiesz jaką wersję produktu wybrać lub jak skompletować zestaw?

Doradzamy Szybko i Fachowo 😉

Terminy realizacji zamówień

Zamówienia mniejsze (1-5 przedmiotów) wykonujemy w czasie 5-6 dni roboczych. Natomiast terminy realizacji zamówień złożonych ustalane są indywidualnie.

Dłuższe terminy realizacji zamówień wynikają z faktu, że każdy produkt jest dokładnie wykonywany na zamówienie w naszej pracowni.

Rekomendacje Lin Amortyzowanych Ski Bike 3.2

WIDOK

Opinie Użytkowników

LINA AMORT. SKI BIKE 3.2

Zakupiłem komplet pod kątem biegów

Uprząż dla psa - na wymiar, indywidualnie, szyjemy na wymiar

Zakupiłem komplet pod kątem biegów (uprząż+smycz z amortyzatorem) dla mojego Bordera. Sprzęt od kilku lat służy i nadal sprawdza się doskonale. Fachowe podejście, miły kontakt oraz profesjonalny sprzęt sprawia, że polecam Hifica w 100%.

Kuba Orłów
FORMULARZ

Dodaj Opinię

LINA AMORT. SKI BIKE 3.2
Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagane

pola oceny

PRODUKTY ŚCIŚLE POWIĄZANE

ZŁÓŻ ZESTAW

DOBIERZ WYBRANE POZYCJE DO TEGO PRODUKTU
PRODUKTY DOPUSZCZALNE

Z WARUNKAMI

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY OPIS ZANIM ZDECYDUJESZ