Back

Odnoga do Liny-Smyczy Amortyzowanej Arm Run Trek 2.2 PP

51,95 161,89 

WYBIERZ OPCJE PRODUKTU

Wyczyść
PODAJ DANE I WYMIARY
Opis

ODNOGA DO LINY-SMYCZY AMORTYZOWANEJ

Model: ARM RUN TREK 2.2 PP

Taśmy LIGHT PP – 100% Polipropylen – Najniższa Masa

Odnoga Arm Run Trek 2.2, to dystansowo amortyzowany odcinek, który podpinany jest do głównej liny amortyzowanej Run Trek 2.2, celem utworzenia odnogi dla drugiego psa w układzie Y. Jest to alternatywa do połączenia V, gdzie każdy pies podpinany jest w wachlarzu osobną liną amortyzowaną.

🐾 Układ Y

🐾 Run Trek 2.2

Najważniejsze cechy Odnogi Arm Run Trek 2.2 PP

 

🐾 Długości dostosowane do danego modelu Liny Amortyzowanej

  • Trek 1.8
  • Run Trek 2.2
  • Bike Trek 2.4
  • Ski Bike 3.2

🐾 Wybór zakończeń (karabińczyków)

🐾 Taśmy LIGHT PP – 100% Polipropylen – najniższa masa

🐾 Wyposażenie dodatkowe dostępne osobno

Specyfikacja Techniczna
Odnogi Arm Run Trek 2.2 PP

Specyfikacja Techniczna Odnogi Arm PP

Konstrukcja Odnogi Arm

Każda Lina Amortyzowana Hifica przystosowana jest do podpięcia odnogi dla dodatkowego pieska w układzie Y, zaś konstrukcja Odnogi Arm jest odpowiednikiem dystansowej części Liny Amortyzowanej. Uzyskuje ona długość maksymalną przy lekkim napięciu i następnie skraca do minimalnej przy napięciu 0%. W związku z tym, należy zwrócić uwagę, że Odnoga nie amortyzuje silniejszych pociągnięć. Działa ona wyłącznie przy lekkim napięciu i samodzielnie nie pełni roli Liny Amortyzowanej.

Dystans Odnogi Arm do Liny Amortyzowanej Run Trek 2.2

🐾 Arm Run Trek 2.2 : min. 0.7-0.8 / 1.4-1.6 m.

Poniżej schemat dla Liny Amortyzowanej Run Trek 2.2 – Dystans pracy Odnogi Arm wskazuje różnica między spoczynkiem a długością roboczą.

Dystanse liny Amortyzowanej RUN TREK 2.2

Indywidualny wybór długość Odnogi

Długość odnogi standardowo dostosowana jest odpowiednio do danego modelu liny amortyzowanej. Dla Arm Run Trek 2.2 to min. 0.7-0.8 / 1.4-1.6 m. Jednak w zależności od potrzeb, odnoga może zostać wykonana krótsza, bądź też dłuższa – wówczas prosimy zamieścić tą informację w uwagach do zamówienia.

Trzy odmienne rodzaje Karabińczyków

Cechą wyjątkową zarówno Lin Amortyzowanych, jak i Odnóg, jest możliwość dostosowania ich do indywidualnych potrzeb poprzez wybór spośród trzech odmiennych rodzajów karabińczyków, jakie stosujemy w naszych Linach i Odnogach, a także dwóch typach z uwagi na obecność krętlika:

🐾 Typ I : zaszywane karabińczyki klasyczne z krętlikami (stal/mosiądz*).
🐾 Typ II : wymienne Ogniwa Skręcane i połączenia KONG.

Sześć gotowych, proponowanych form Zakończeń do Odnóg

Odnogi w wersji podstawowej zakończone są oczkami, które umożliwiają zastosowanie własnych karabińczyków (bez krętlika), zaś dla ułatwienia, w opcjach dodatkowych, klient otrzymuje sposobność dostosowania odnogi poprzez wybór jednej z sześciu gotowych, proponowanych par zakończeń stosownie do swoich potrzeb.

Wybór Zakończeń

O ile od strony pieska typ karabińczyka odnogi standardowo dobierany jest zgodnie z typem karabińczyka liny głównej, o tyle karabińczyk łączący odnogę z liną główną, to wybór pomiędzy Ogniwem Skręcanym a połączeniem Kong.

Podpięcie Odnogi Arm do Liny Amortyzowanej

Miejsce, które umożliwia podpięcie Odnogi Arm do Liny Amortyzowanej znajduje się pomiędzy jej amortyzatorami pośrednim a dystansowym. Mocowanie to ma postać oczka, które umożliwia zarówno połączenie Odnogi bezpośrednio za pomocą karabińczyka, a także przy użyciu linki. Warto tutaj zaznaczyć, że wybór sposobu połączenia odnogi z liną a także typ użytego połączenia (Ogniwo Skręcane lub karabińczyk Kong) mają wpływ na szybkość obsługi. Częste odpinanie odnogi z pewnością ułatwi zastosowanie dodatkowej linki, lecz wygodnym będzie także połączenie bezpośrednie przy użyciu karabińczyka Kong. Jeśli jednak odnoga od/zapinana jest rzadko, wówczas połączenie bez linki, nawet przy użyciu małego ogniwa skręcanego, będzie właściwym wyborem.

Układ Y lub V dla dwóch psów i więcej

Chcąc podpiąć dwa lub większą liczbę psów do jednego punktu, trzeba wybrać układ Y lub V.

Układ Y uzyskuje się po podłączeniu Odnogi Arm do Liny Amortyzowanej. Punkt podpięcia znajduje się między amortyzatorami głównym i dystansowym tak, że Odnoga jest odpowiednikiem części dystansowej Liny Amortyzowanej, a co za tym idzie, amortyzator główny w układzie Y jest sumujący i umieszczony po stronie opiekuna.
Wybierając przedział wagowy Liny amortyzowanej, do której będzie podpinana odnoga, należy wziąć pod uwagę łączną masę psów. 

Układ V

Układ V, to osobne liny amortyzowane ustawione w wachlarz, po jednej dla każdego psa. Tutaj rozwidlenie w punkcie podpięcia zapewnia maksymalny dystans rozejścia dając wiele swobody, ale też zupełnie eliminuje przy tym pociągnięcia między psami.

V vs. Y

Układ Y jest oczywiście mniej funkcjonalny w stosunku do układu V ze względu na brak możliwości podziału zestawu na dwa osobne. W tym kluczu można użyć jedynie liny pojedynczej lub z dołączonymi odnogami, jednak rekompensują to niższe koszty w porównaniu do zakupu osobnych lin amortyzowanych, jak w układzie V.

UKŁAD V DO BIEGANIA

O ile do trekkingu, czy lekkiego truchtania wybór bardziej ekonomicznego układu Y jest jak najbardziej właściwy, to wyjątek stanowi bieganie, zwłaszcza sportowe, a więc Canicross, czy Hard Dog Race – w tym przypadku rekomendujemy użycie osobnych lin amortyzowanych, tj. układ V z uwagi na lepszą stabilność podczas dużej dynamiki ruchu. W tym miejscu należy jeszcze wspomnieć, iż dwie osobne Liny Amortyzowane także można połączyć w układ Y za pomocą dodatkowego karabińczyka, co zapewnia pełnię funkcjonalności układu V do biegania.

Liny Amortyzowane są dostosowane do łącznej masy psów

Wybierając przedział wagowy należy wziąć pod uwagę, że Liny Amortyzowane są dostosowane do łącznej masy psów, a więc i ilości odnóg, które będą do niej zapinane, także w przyszłości. Jest to wymagane ze względu na efektywność głównego amortyzatora liny –  po podłączeniu odnogi będzie on obsługiwał obciążenie każdego, kolejno podpiętego psa.

Wyposażenie dodatkowe do Odnóg Arm :

Aby zapewnić pełną funkcjonalność, proponujemy wybrane elementy wyposażenia dodatkowego do Odnóg Arm Trek 2.2 dostępne oddzielnie:

🐾 Rękawy Ochronne
🐾 Wymienne Opaski Odblaskowe

Czyszczenie i przechowywanie sprzętu:

Regularne czyszczenie suchą szczotką oraz ręczne płukanie w letniej wodzie z użyciem standardowych środków piorących utrzymają pas w doskonałym stanie technicznym. Natomiast długotrwałe przechowywanie w suchym miejscu zabezpieczy sprzęt przed utratą jakości.

Czyszczenie i przechowywanie sprzętu

Pomoc

Nie wiesz jaką wersję produktu wybrać lub jak skompletować zestaw?

Doradzamy Szybko i Fachowo 😉

Terminy realizacji zamówień

Zamówienia mniejsze (1-5 przedmiotów) wykonujemy w czasie 5-6 dni roboczych. Natomiast terminy realizacji zamówień złożonych ustalane są indywidualnie.

Dłuższe terminy realizacji zamówień wynikają z faktu, że każdy produkt jest dokładnie wykonywany na zamówienie w naszej pracowni.

Rekomendacje Odnóg Arm Run Trek 2.2

WIDOK

Opinie Użytkowników

LINA AMORT. RUN TREK 2.2

Szelki Alpejskie

Dla psa - na wymiar, indywidualnie, szyjemy na wymiar

Szelki i smycz z amortyzacją sprawdziły się doskonale na wielu alpejskich szlakach. Właśnie zamówiliśmy kolejne dla naszego kolejnego pasiaka. Polecamy!!!

Kamil Figielski
FORMULARZ

Dodaj Opinię

LINA AMORT. RUN TREK 2.2
Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagane

pola oceny
PRODUKTY ŚCIŚLE POWIĄZANE

ZŁÓŻ ZESTAW

DOBIERZ WYBRANE POZYCJE DO TEGO PRODUKTU
Połączenia

Połączenia

Opinie

Opinie

WIDOK

Opinie Użytkowników

LINA AMORT. RUN TREK 2.2

Szelki Alpejskie

Dla psa - na wymiar, indywidualnie, szyjemy na wymiar

Szelki i smycz z amortyzacją sprawdziły się doskonale na wielu alpejskich szlakach. Właśnie zamówiliśmy kolejne dla naszego kolejnego pasiaka. Polecamy!!!

Kamil Figielski
FORMULARZ

Dodaj Opinię

LINA AMORT. RUN TREK 2.2
Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagane

pola oceny