Back

Zestaw Transportowy dla Psa do pojazdu z dyszlami Tow Set PP

294,79 654,55 

WYBIERZ OPCJE PRODUKTU

Wyczyść
PODAJ DANE I WYMIARY
Opis

Zestaw Transportowy dla Psa do pojazdu z dyszlami

Model: Tow Set PP

Taśmy LIGHT PP – 100% Polipropylen (nylon 6.6) – Najniższa Masa

Tow Set, to Zestaw Transportowy dla Psa do pojazdu z dyszlami. Komplet obejmuje uprząż główną Tow, natylnik zabezpieczający przed najechaniem pojazdu na psa, oraz regulowane taśmy ciągowe z osłoną  łap.

Uprząż główna Tow bez natylnika i taśm ciągowych jest klasyczną konstrukcją do pulki. Może więc posłużyć także do połączenia z pojazdem bez dyszli, wyposażonym w kontrolowany hamulec, i którego punkt podpięcia znajduje się poniżej wysokości psiego grzbietu.

Uprząż Tow jest także najlepszym wyborem zarówno do zawodowych prób uciągu, jak i treningu z obciążeniem np. z oponą. Ponadto, model ten posiada wszystkie cechy konstrukcji guard, a więc do dyspozycji mamy jednocześnie szelki klasyczne, krótkie Lite Run.

Uprząż pociągowa stosowana jest głównie przez psy pracujące, ale naturalnie może służyć także w formie rekreacyjnej dla poprawy psiej kondycji.

Najważniejsze cechy Zestawu Tow Set PP

🐾 Otwarta Konstrukcja

🐾 Maksymalne Chłodzenie

🐾 Niska Masa

🐾 Szybka obsługa

🐾 Niechłonne poduszki

🐾 Uprząż nie ciągnie sierści

🐾 Dopasowany obw. uciskowy

🐾 Ruchome zaczepy transport.

🐾 Reg. otwory na dyszle

🐾 Regulowany natylnik

🐾 Reg. taśmy ciągowe

🐾 Uchwyt Asekuracyjny

🐾 Opaski Odblaskowe

🐾 Identyfikator (opcja)

🐾 Taśmy LIGHT PP

Specyfikacja Techniczna
Model: Tow Set PP

Specyfikacja Techniczna Uprzęży TOW SET PP

Uprząż Transportowa Tow

Uprząż transportowa Tow stanowi podstawę zestawu Tow Set. Jest ona oparta na klasycznym kroju guard, lecz wyposażona w dwa, usytuowane po bokach zaczepy pociągowe o ruchomej pozycji, zapewniającej naturalne ustawienie, niezależnie od dystansu i wysokości punku podpięcia elementu holowanego. Uprząż Tow posiada także regulowane otwory do połączenia z pojazdem wyposażonym w dyszle. Ta forma zaprzęgu wymaga zastosowanie natylnika, oraz taśm ciągowych będącymi, które wraz z uprzężą główną, składają się na kompletny zestaw Tow Set.

Kompletny Zestaw Pociągowy

Tow Set, to kompletny zestaw transportowy złożony z uprzęży Tow, natylnika i taśm ciągowych.

Uprząż Tow jest podstawą zestawu i samodzielnie służy do większości form użytku, tj. pulka, trening z obciążeniem, czy holowanie pojazdu bez stosowania dyszli.

Dopiero gdy pojazd wyposażony jest dyszle, zachodzi konieczność zastosowania drugiego elementu zestawu Tow Set – Natylnika. Ten podpinany jest do mocowań znajdujących się na końcach dyszli, uniemożliwiając najechanie pojazdu na tył psa.

Trzecią, uzupełniającą pozycją zestawu Tow Set są taśmy ciągowe o regulowanej długości z poduszkami osłaniającymi łapy. Taśmy standardowo zakończone są ogniwami skręcanymi, jednak w opcji dostępne są także połączenia Kong.

Klasyczny Krój Guard

Elementem charakterystycznym, który nadaje uprzęży Tow jej określonej funkcji, są dwa zaczepy pociągowe usytuowane po bokach, natomiast podstawą konstrukcji jest klasyczny krój guard. Do dyspozycji są więc także i jego funkcje: zaczep centralny, oraz uchwyt asekuracyjny, jako standard modelu Tow. Ponadto otwarta budowa guard zapewnia niską masę i optymalne chłodzenie, zaś poduszki, które nie ciągną sierści, oraz dopasowany, nieregulowany obwód uciskowy, gwarantują bezpieczeństwo i komfort przez wiele godzin i w trakcie najbardziej wymagających sytuacji. Uzupełnieniem jest komplet wymiennych opasek odblaskowych dla zastosowań po zmroku.

Karabińczyki stosowane w zestawach Tow

Karabińczyki stosowane w zestawach Tow, to typ II, a więc połącznia bez krętlików. Podstawową formę konfekcji  stanowią  ekonomiczne ogniwa skręcane, jednak w razie potrzeby, zestaw może być wykończony karabińczykami Kong.

Uprząż Transportowa Tow dla Psa w wielu wersjach

Uprząż Tow standardowo wyposażona jest w Uchwyt Asekuracyjny usytuowany wzdłuż linii psa, ułatwiający szybkie przytrzymanie i wsparcie przy wchodzeniu na wyższe powierzchnie, oraz wymienne Opaski Odblaskowe zapewniające efektywność podczas wielu lat użytkowania sprzętu.

Opcjonalnym wyposażeniem dodatkowym jest Identyfikator (adresówka), na którym umieszcza się personalizowany tekst z danymi, na wypadek zagubienia się psa.

Wykonanie i Szycie na Miarę Uprzęży dla Psa

Wykonanie i Szycie na Miarę Uprzęży dla Psa

Indywidualne wykonanie i szycie na miarę Uprzęży dla psa objęte jest naszą Gwarancją Dopasowania !

Uprząż jest nieregulowana w obwodzie uciskowym (szyjnym) i przeznaczona dla psów, które ukończyły fazę wzrostu.

CO JEST POTRZEBNE DO WYKONANIA UPRZĘŻY NA MIARĘ ?

Rozmiar Ogólny

Proszę dopasować wielkość psa do jednego z trzech rozmiarów,  mierząc jego obwód klatki  piersiowej:
SM – obwód klatki (B) max 62 cm.; ML – obwód (B) 58 – 84 cm.; LG – obwód (B) min. 78 cm.

Rasa / mix

Proszę określić rasę psa – w przypadku mix’ów, krótko opisać budowę – mile widziane foto.

Wiek

Uprząż jest nieregulowana w obwodzie uciskowym (szyjnym), przeznaczona więc dla psów dorosłych. W przypadku młodych należy określić, czy pies osiągnął wiek, który pozwala na jej wykonanie?

Waga

Istotną wielkością jest waga psa, gdyż pozwala na weryfikację wymiarów, dlatego powinna być aktualna i dokładna.

Wymiary

A : Obwód nasady karku na wysokości kłębu i rękojeści mostka
B : Obwód klatki piersiowej tuż przed linią przednich łap ( stojąc z psem )
C : Długość grzbietu od kłębu do nasady ogona
E : Obwód tułowia tuż przed tylnymi łapami
F : Półobwód zadu do wysokości obwodu E

Czyszczenie i przechowywanie sprzętu:

Regularne czyszczenie suchą szczotką oraz ręczne płukanie w letniej wodzie z użyciem standardowych środków piorących utrzymają pas w doskonałym stanie technicznym. Natomiast długotrwałe przechowywanie w suchym miejscu zabezpieczy sprzęt przed utratą jakości.

Czyszczenie i przechowywanie sprzętu

Pomoc

Nie wiesz jaką wersję produktu wybrać lub jak skompletować zestaw?

Doradzamy Szybko i Fachowo 😉

Terminy realizacji zamówień

Zamówienia mniejsze (1-5 przedmiotów) wykonujemy w czasie 5-6 dni roboczych. Natomiast terminy realizacji zamówień złożonych ustalane są indywidualnie.

Dłuższe terminy realizacji zamówień wynikają z faktu, że każdy produkt jest dokładnie wykonywany na zamówienie w naszej pracowni.

Rekomendacje Uprzęży dla Psa Tow

WIDOK

Opinie Użytkowników

UPRZĄŻ TOW
FORMULARZ

Dodaj Opinię

UPRZĄŻ TOW
Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagane

pola oceny