Back

Lina-Smycz Amortyzowana do Biegania i Trekkingu z Psem Run Trek 2.2 PP 90

200,88 296,24 

WYBIERZ OPCJE PRODUKTU

Wyczyść
PODAJ DANE I WYMIARY
Opis

LINA-SMYCZ AMORTYZOWANA DO BIEGANIA I TREKKINGU Z PSEM

Model : RUN TREK 2.2 PP 90

Taśmy LIGHT-PP – 100% Polipropylen– Najniższa Masa

Lina amortyzowana Run Trek 2.2 do pasa biodrowego jest doskonałym narzędziem nie tylko dla pasjonatów sportowego biegania z psem w takich dyscyplinach, jak Canicross i HDR, ale jej wszechstronność sprawia, że jest również doskonałym wyborem do trekkingu i lekkiego truchtu. Poza klasycznym joggingiem, będzie także idealnym towarzyszem na górskich szlakach i długich wyprawach. I choć biegowy charakter amortyzatora dystansowego czyni ten model idealnym wyborem do biegania z psem, to dystans roboczy 2.2 m. uniemożliwia zastosowanie w zaprzęgu z nartami, czy też rowerem. W tym miejscu należy podkreślić, że w użytku zawodowym wybór właściwego modelu liny amortyzowanej do określonej aktywności jest kluczowy nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także zgodności z Regulaminem Sportów Psich Zaprzęgów.

Najważniejsze cechy Lin-Smyczy Amortyzowanych Run Trek 2.2 PP

 

🐾 Progresywna budowa z amortyzatorami głównym i dystansowym

🐾 Dostosowanie napięcia do masy psa / stada

🐾 Możliwość wyboru zakończeń (karabińczyków)

🐾 Opcja do podpięcia drugiego psa w układzie Y

🐾 Taśmy LIGHT PP – 100% Polipropylen – Najniższa Masa

🐾 Wyposażenie dodatkowe dostępne osobno

Specyfikacja Techniczna
Liny Amortyzowanej Run Trek 2.2 PP 90

Specyfikacja Techniczna Liny Amortyzowanej Run Trek 2.2 PP 90

Progresywna budowa Liny Amortyzowanej

Lina Amortyzowana Run Trek 2.2, to zaawansowana konstrukcja złożona z trzech elementów amortyzujących o różnych siłach napięcia. Amortyzator Główny pracuje w zakresie długości roboczej 2.4 m. i maksymalnej 2.8 m. z efektywnością ponad 150%. Absorbuje on nagłe, silne szarpnięcia zapewniając bezpieczeństwo i komfort obu stronom. Natomiast Amortyzator Dystansowy działa przy lekkim napięciu zwiększając długość liny do  właściwej ok. 2.4 m. i następnie skraca do minimalnej 1,4 m. przy napięciu 0%. Pomiędzy nimi usytuowany jest Amortyzator Pośredni, który nadaje linie miękkość, co jest szczególnie istotne przy tak wysokim napięciu Amortyzatorów Głównych.

Dystanse Liny Amortyzowanej Run Trek 2.2

🐾 Spoczynek ( napięcie 0% ) : 1.4 m.
🐾 Długość Właściwa (lekkie napięcie) : 2.2 m (+/- 0.1 m)
🐾 Napięcie Maksymalne 100% > 2.8 m.
RUN TREK 2.2 BUTTON gold
Dystanse liny Amortyzowanej RUN TREK 2.2

Liny Amortyzowane są dostosowane do masy psa / stada

Wyjątkową zaletą jest precyzja działania amortyzatorów niezależnie od obciążenia, gdyż nasze Liny Amortyzowane są dostosowywane do masy psa /stada uwzględniając stopień napięcia i wielkości połączeń. To gwarantuje optymalną pracę niezależnie od dynamiki ruchu i trudności terenu. W wyborze przedziału wagowego zalecamy kierowanie się nie tylko łączną masą, ale jednocześnie uwzględniając temperament psa, czy też drużyny. Dla spokojnego klienta ważącego 45 kg proponujemy linę w przedziale do 40 kg, natomiast dla energicznego zawodnika o masie 35 kg., zalecamy wybór liny powyżej 40 kg.
Ponadto Liny Amortyzowane w przedziale do 40 kg charakteryzuje pojedynczy Amortyzator Główny, natomiast w linach dla przedziału 40-90 kg, pracują równolegle dwa Główne Amortyzatory, co zapewnia całej konstrukcji wysoką efektywność.

Lina Amortyzowana
RUN TREK 2.2
Max. masa psa 90 kg.

Lina Amortyzowana do Biegania i Trekkingu z Psem Run Trek 2.2 PP 90
Maksymalna masa psa - stada 90 kg

Lina Amortyzowana
RUN TREK 2.2
Max. masa psa 40 kg.

Lina Amortyzowana do Biegania i Trekkingu z Psem Run Trek 2.2 PP 40
Maksymalna masa psa - stada 40 kg

Wybór Zakończeń

Trzy odmienne rodzaje Karabińczyków

Niewątpliwą zaletą lin Run Trek 2.2 jest trwałość i niezawodność w każdych warunkach, jednak cechą wyjątkową jest możliwość dostosowania jej do indywidualnych potrzeb m.in. poprzez wybór spośród trzech odmiennych rodzajów karabińczyków, jakie stosujemy w naszych Lina Amortyzowanych i dwóch typach z uwagi na obecność krętlika:

🐾 Typ I : zaszywane karabińczyki klasyczne z krętlikami (stal/mosiądz*).
🐾 Typ II : wymienne Ogniwa Skręcane i połączenia KONG.

Sześć gotowych, proponowanych form Zakończeń do Lin Amortyzowanych

Liny Amortyzowane w wersji podstawowej zakończone są oczkami, które umożliwiają zastosowanie własnych karabińczyków (bez krętlika), zaś dla ułatwienia, w opcjach dodatkowych, klient otrzymuje sposobność dostosowania liny poprzez wybór jednej z sześciu gotowych, proponowanych par zakończeń do Lin Amortyzowanych stosownie do swoich potrzeb.

Połączenia do Lin Amortyzowanych Karabińczyki

Lina Amortyzowana Run Trek 2.2 jest gotowa do podpięcia odnogi

Aby zapewnić kompleksową funkcjonalność, konstrukcja wyposażona jest w oczko, dzięki któremu Lina Amortyzowana Run Trek 2.2 jest gotowa do podpięcia Odnogi w układzie Y dla drugiego psa.

Połączenie Odnogi z Liną Amortyzowaną PP PA

Układ Y lub V dla dwóch psów i więcej

Chcąc podpiąć dwa lub większą liczbę psów do jednego punktu, trzeba wybrać układ Y lub V dla dwóch psów i więcej.

Układ Y uzyskuje się po podłączeniu Odnogi Arm do Liny Amortyzowanej. Punkt podpięcia znajduje się między amortyzatorami głównym i dystansowym tak, że Odnoga jest odpowiednikiem części dystansowej Liny Amortyzowanej, a co za tym idzie, amortyzator główny w układzie Y jest sumujący i umieszczony po stronie opiekuna.
Wybierając przedział wagowy Liny amortyzowanej, do której będzie podpinana odnoga, należy wziąć pod uwagę łączną masę psów. 

Układ V

Układ V, to po prostu osobne liny amortyzowane ustawione w wachlarz, po jednej dla każdego psa. Tutaj należy wziąć pod uwagę, że rozwidlenie w punkcie podpięcia zapewnia maksymalny dystans rozejścia dając wiele swobody, ale też zupełnie eliminuje przy tym pociągnięcia między psami.

V vs. Y

Układ Y jest oczywiście mniej funkcjonalny w stosunku do układu V ze względu na brak możliwości podziału zestawu na dwa osobne. W tym kluczu można użyć jedynie liny pojedynczej lub z dołączonymi odnogami, jednak rekompensują to niższe koszty w porównaniu do zakupu osobnych lin amortyzowanych, jak w układzie V.

UKŁAD V DO BIEGANIA

O ile do trekkingu, czy lekkiego truchtania wybór bardziej ekonomicznego układu Y jest jak najbardziej właściwy, to wyjątek stanowi bieganie, zwłaszcza sportowe, a więc Canicross, czy Hard Dog Race – w tym przypadku rekomendujemy użycie osobnych lin amortyzowanych, tj. układ V z uwagi na lepszą stabilność podczas dużej dynamiki ruchu. W tym miejscu należy jeszcze wspomnieć, iż dwie osobne Liny Amortyzowane także można połączyć w układ Y za pomocą dodatkowego karabińczyka, co zapewnia pełnię funkcjonalności układu V do biegania.

Czyszczenie i przechowywanie sprzętu:

Regularne czyszczenie suchą szczotką oraz ręczne płukanie w letniej wodzie z użyciem standardowych środków piorących utrzymają pas w doskonałym stanie technicznym. Natomiast długotrwałe przechowywanie w suchym miejscu zabezpieczy sprzęt przed utratą jakości.

Czyszczenie i przechowywanie sprzętu

Pomoc

Nie wiesz jaką wersję produktu wybrać lub jak skompletować zestaw?

Doradzamy Szybko i Fachowo 😉

Terminy realizacji zamówień

Zamówienia mniejsze (1-5 przedmiotów) wykonujemy w czasie 5-6 dni roboczych. Natomiast terminy realizacji zamówień złożonych ustalane są indywidualnie.

Dłuższe terminy realizacji zamówień wynikają z faktu, że każdy produkt jest dokładnie wykonywany na zamówienie w naszej pracowni.

Rekomendacje Lin Amortyzowanych Run Trek 2.2

WIDOK

Opinie Użytkowników

LINA AMORT. RUN TREK 2.2

Szelki Alpejskie

Dla psa - na wymiar, indywidualnie, szyjemy na wymiar

Szelki i smycz z amortyzacją sprawdziły się doskonale na wielu alpejskich szlakach. Właśnie zamówiliśmy kolejne dla naszego kolejnego pasiaka. Polecamy!!!

Kamil Figielski
FORMULARZ

Dodaj Opinię

LINA AMORT. RUN TREK 2.2
Spinner wysyłania formularza mocnych referencji

Wymagane

pola oceny
PRODUKTY ŚCIŚLE POWIĄZANE

ZŁÓŻ ZESTAW

DOBIERZ WYBRANE POZYCJE DO TEGO PRODUKTU